NARTUSY ŚWIRUSY

(narciarze w wieku 6-12 lat)

NARTUSY ŚWIRUSY

Szkolenie grupowe przeznaczone dla dzieci, które opanowały jazdę pługiem, potrafią zatrzymać się oraz próbowały już swoich sił na wyciągu orczykowym.

Podczas zajęć będą doskonaliły nabyte wcześniej umiejętności oraz opanują zmianę kierunku jazdy.

Grupy maksymalnie 8 osobowe – prowadzone przez instruktorów z aktualnymi uprawnieniami SITN. Dodatkowo każdej grupie towarzyszy Nartusowy pomocnik – Demonstrator SITN, który porusza się w oznakowanym plastronie i jest ostatnim ogniwem Ekipy.

Miejsce prowadzenia zajęć: WISŁA – SOSZÓW – SKI & BIKE ARENA

Czas szkolenia: 5 dni / 3,5h dziennie w godzinach: 10.00-13.30 lub opcjonalnie 09.30-13.00 (do uzgodnienia z rodzicami/opiekunami)

 

Startujemy w poniedziałki a kończymy w piątki małą fetą i drobnym podarunkiem.  Każde dziecko otrzymuje pamiątkowy medal w kształcie śnieżynki oraz certyfikat uczestnictwa.

Zajęcia rozpoczynamy od podziału na grupy – zależnie od poziomu umiejętności. W czasie kursu często dokonujemy zmian w obrębie 3 poziomów – zawsze po wcześniejszym uzgodnieniu z rodzicami/opiekunami. Zmiana odbywa się zawsze z korzyścią dla małego kursanta.

Nasz 3,5 godzinny blok zajęć składa się również z 30 – minutowej przerwy, w czasie której dzieci znajdują się pod opieką instruktorów. Mogą również – na życzenie – odpoczywać z rodzicami.

Szczegółowy plan dnia przedstawiamy codziennie na porannym spotkaniu. Dostosowujemy się do oczekiwań Świrusowych kursantów a także aktualnych warunków śniegowych i pogodowych.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na wszelkie sugestie i propozycje.

TERMINY KURSÓW W SEZONIE 2023/2024:

*26 grudnia – 30 grudnia 2023 – edycja świąteczna

*08 stycznia – 12 stycznia 2024 – turnus poza feriami

*15 stycznia – 19 stycznia 2024 – ferie zimowe

*22 stycznia – 26 stycznia 2024 – ferie zimowe

*29 stycznia – 02 luty 2024 – ferie zimowe

*05 luty – 09 luty 2024 – ferie zimowe

*12 luty – 16 luty 2024 – ferie zimowe

*19 luty – 24 luty 2024 – ferie zimowe

Koszt szkolenia to 750 PLN (kask obowiązkowy!)

Cena nie obejmuje kosztów związanych z wyciągami. O konieczności zakupu karnetów rodzice zostaną poinformowani przed zajęciami. Dzieciom o wzroście poniżej 120 cm, stacja Soszów oferuje darmowe karnety (wymagana jedynie zwrotne kaucję za kartę – w wysokości 10 PLN). Powyżej 120 cm: zniżka 15 %

Szczegółowe informacje: +48 508 070 676 oraz biuro@nartus.pl

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Poziom zielony
dla dzieci rozpoczynających przygodę z nartami. Na tym etapie Maluchy pierwszy raz ubierają buty narciarskie i przenoszą się do nowego środowiska. Muszą na nowo nauczyć się chodzić, stać i dodatkowo poruszać się na nartach. Na poziomie zielonym oswoją się z nowymi warunkami, nauczą się samodzielnie nosić i ubierać narty oraz bezpiecznie upadać. Najważniejszą umiejętnością tego poziomu będzie samodzielne zatrzymywanie się. Nasi instruktorzy i animatorzy pomogą dzieciom prawidłowo wejść w świat narciarski. Wyeliminują błędy, pokażą jak bawić się na śniegu i pokonywać swoje słabości.
Poziom czerwony
nauka podstawowych skrętów. Dzieci nabywają umiejętność poruszania się i skręcania pługiem, a także poznają elementy jazdy na nartach ustawionych równolegle. Przychodzi czas na pierwsze ześlizgi i prowadzenie nart po śladzie instruktora. Wszystkie ćwiczenia mają formę zabawy
Poziom pomarańczowy
doskonalenie poznanych umiejętności. O ile poziom zielony i czerwony można opanować w ciągu jednego sezonu, to poziom pomarańczowy jest przeznaczony dla dzieci, które kontynuują swoją przygodę z narciarstwem nieco dłużej. To doskonalenie poznanych umiejętności i nauka nowych – jazda na krawędziach oraz opanowanie skrętu krótkiego i równoległego. Dzieci na tym poziomie potrafią zachować się w wielu różnych sytuacjach na stoku. Poziom pomarańczowy to przygotowanie do udziału w kolejnej narciarskiej przygodzie: kursie DEMONSTRATORA SITN PZN
Rezerwuj kurs NARTUSY ŚWIRUSY